3D stomatologia XXI wieku – NEWSWEEK 52/2014

Newsweek Polska wydanie świąteczne

XXI wiek to komputeryzacja również w stomatologii. Protetyka 3D dba o nasz piękny uśmiech dzięki najnowszej technologii o nazwie CEREC CAD/CAM system do projektowania i wykonywania odbudów protetycznych. Koniec z pobieraniem nieprzyjemnych wycisków, ryzykiem popełnienia błędu na każdym etapie, przymiarkami i poprawkami o przede wszystkim – długim czasem realizacji pracy i konieczności odbycia przez pacjenta kilku wizyt.

Klinika Koryzna dzięki najnowszym światowym technologiom daje możliwość wykonania pełnoceramicznych prac protetycznych podczas jednej wizyty w godzinę. System Cerec daje nam możliwość wykonania pełnoceramicznych koron, licówek, ceramicznych plomb w jedną godzinę. Procedura trwa zaledwie kilka sekund, za pomocą skanera wewnątrzustnego lekarz skanuje obraz ubytku w formacie 3D. następnie komputer na podstawie skanu obrazu z jamy ustnej projektuje ząb. Model składany jest pod indywidualny zgryz i warunki w jamie ustanej pacjenta. To zupełnie nowa filozofia i jakość pracy z pacjentem, który może wziąć udział w projektowaniu własnego zęba i zobaczyć efekt finalnej pracy jeszcze przed jej powstaniem. Dzięki temu ryzyko niepowodzenia z efektów leczenia ograniczone zostaje do minimum. Warto dodać że praca wykonana w tej technologii jest idealnie dopasowania a jej dokładność i precyzyjność nie jest możliwa do osiągnięcia przez prace człowieka. Stworzony wirtualny projekt zęba przesyłany jest do frezarki cyfrowej która w kilka minut wycina gotową pracę z pełnoceramicznych bloczków. Kolor bloczka dobierany jest komputerowo dzięki czemu wypełnienie ubytku ma ten sam odcień co nasze pozostałe zęby.

Cerec przeniósł protetykę w Klinice Koryzna na najwyższy poziom a metoda jest tańsza od tradycyjnej i gwarantuje długoterminowy sukces kliniczny zarówno na zębach własnych jak i na implancie.