Jedyna klinika z protetyką 3D w Szczecinie

Nasze dobre z Pomorza Głos dziennik Pomorza stomatolog

Klinika Koryzna wykorzystuje system Cerec CAD/CAM – to najnowsza technologia na świecie umożliwiająca wykonywanie pełnoceramicznych prac protetycznych podczas jednej wizyty.
Klinika Koryzna już od 10 lat dba o piękne i zdrowe uśmiechy szczecinian. Pod okiem wykwalifikowanego specjalisty z wieloletnią praktyką w dziedzinie implantologii, regeneracji i przeszczepach kości oraz protetyce 3D przeprowadzane są tu uzupełnienia protetyczne takie jak: korony pełnoceramiczne, licówki, mosty, wytrzymałe i estetyczne porcelanowe plomby – onlay i inlay oraz odbudowy na implantach na jednej wizycie.
Doktor Kacper Koryzna jest jednym z dwóch stomatologów w naszym regionie, który otrzymał prestiżowy i najwyższy tytuł w dziedzinie implantologii stomatologicznej na świecie Master of Science in Oral Implantology. Do swojego zawodu podchodzi z pasją, klinikę przejął po ojcu też stomatologu i kieruje nią samodzielnie od 2005 roku.
Stomatolodzy w Klinice Koryzna zajmują się wszystkimi dziedzinami implantologii i stomatologii. To właśnie tam pracują najlepsi specjaliści w chirurgii, protetyce, regeneracji kości oraz w stomatologii zapobiegawczej, czy leczeniu paradontozy. Do grona pacjentów zaliczają się nie tylko dorośli ale i również dzieci.

Protetyka 3D

Od jakiegoś czasu Klinika Koryzna stała się jedyną kliniką w naszym mieście gdzie przeprowadzane są nowoczesne zabiegi protetyczne w 3D. Dzięki nowoczesnej technologii Cerec Klinika Koryzna oferuje wytrzymałe, estetyczne i najwyższej jakości uzupełnienia protetyczne na jednej wizycie w godzinę!
W kilka sekund za pomocą skanera zewnątrz ustnego skanuje się obraz w formacie 3D. Następnie komputer na podstawie skanu obrazu z jamy ustnej projektuje ząb. Model składany jest pod indywidualny zgryz i warunki w jamie ustnej pacjenta. To co było kiedyś do wykonania w kilka dni za pomocą nieprzyjemnych wycisków i przymiarek dziś jest osiągane w jedną godzinę.

Precyzyjność systemu CEREC

Największe zalety to idealna precyzja z dokładnością 19 mikrometrów umożliwiająca idealne dopasowanie pracy zarówno na zębie własnym jak i na implancie. Niezależnie badania naukowe przeprowadzone na całym świecie wykazały, że trwałość prac wykonana w systemie Cerec jest taka sama jak prace protetyczne na złocie.
– Postawiłem na najnowszą technologie ponieważ najważniejszy jest dla mnie pacjent i jego stuprocentowe zadowolenie – podkreśla dr n. med. M.Sc.Master of Oral Implantology Kacper Koryzna – odsyłanie pracy do laboratorium często wiązało się z poprawkami które wydłużały czas oczekiwania na właściwy ząb.
Dodajmy, że Klinika Koryzna jako jedyna w Polsce wykonuje przeszczep z ludzkiej kości

Pełna treść artykułu

20141107_nasze-dobre.pdf