Leczenie paradontozy stomatolog Szczecin

Leczenie kanałowe zębów

Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym zębów.

Leczenie kanałowe zębów wielu osobom, szczególnie w starszym wieku może kojarzyć się z czym bardzo nieprzyjemnym. Na czym jednak polega leczenie kanałowe?

Tę metodę stosuje się w przypadku leczenia nieodwracalnych zmian zapalnych zachodzących w miazdze zęba. W trakcie leczenia kanałowego stomatolog oczyszcza kanały zębowe z zalegającej martwej tkanki miazgi oraz dokładnie czyści kanały w celu usunięcia bakterii. Po dokładnym wyczyszczeniu kanałów zębowych stomatolog przystępuje do wypełnienia wolnej przestrzeni odpowiednim materiałem.

Poznaj etapy leczenia kanałowego zębów:

Etap 1: Prześwietlenie zęba

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, w celu ustalenia długości, kształtu oraz ilości kanałów jakie posiada dany ząb. Wykonanie zdjęcia pozwala również na określenie obszaru występującej infekcji.

Etap 2: Otworzenie korony zęba

Po wykonaniu zdjęcia i określenia planu działania, stomatolog przystępuje do otworzenia korony zęba

Etap 3. Oczyszczenie i sterylizacja zęba

Po otworzeniu zęba, kolejnym krokiem jest oczyszczenie go z obumarłej tkanki znajdującej się w kanałach. Na tym etapie usunięta zostaje miazga zęba oraz bakterie znajdujące się wewnątrz zęba. Po sterylizacji, wszystkie kanały zęba zostają dokładnie osuszone.

Etap 4. Wypełnienie kanałów zęba

Wypełnienie kanałów zęba jest ostatnią czynnością przed wypełnieniem zęba. Każdy kanał zostaje wypełniony materiałem w celu zamknięcia światła kanału co powstrzyma bakterie przed dotarciem w głąb zęba. Po dokładnym wypełnieniu kanałów, ząb zostaje wypełniony materiałem.

Po przeprowadzeniu wszystkich etapów, ząb poddany leczeniu kanałowemu staje się martwym zębem, jednak może on służyć jeszcze przez wiele lat.

W jakich przypadkach stosuje się leczenie kanałowe zęba

W naszej klinice w Szczecinie wykonujemy leczenie kanałowe w przypadku gdy tkankę i miazgę zęba dotknął stan zapalny uniemożliwiający wyleczenie zęba, wówczas nasz stomatolog może zalecić leczenie kanałowe. Najczęściej do stanu zapalnego doprowadza długotrwała i nieleczona próchnica zęba. Powstanie dużych ubytków sprzyja rozwojowi bakterii w jego wnętrzu a tym samym powstaniu stanów zapalnych.

Zobacz również

Implanty zębów Szczecin Zachodniopomorskie

Implanty zębów

Najwyższej jakości implanty zębów w Szczecinie to najlepszy zamiennik utraconych zębów

Korony zębowe

Korony zębowe

Korony zębowe pomagają odbudować utracone uzębienie. Znakomicie pomagają w rekonstrukcji uszkodzonych zębów

stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Poznaj pełną ofertę Koryzna Clinic – gabinetu stomatologicznego w Szczecinie