Olśnij uśmiechem na wiosnę

Magazyn Miejski Trendy

Piękny zdrowy uśmiech to nie tylko nasza wizytówka, ale także gwarancja dobrego samopoczucia. Wiosna to czas kiedy zrzucamy z siebie zimowe okrycia. W doborze nowej garderoby pomoże nam stylista, fryzurę odświezy fryzjer. A co z naszym uśmiechem?

Jak sprawić, aby nasze zęby były zawsze zdrowe, proste i pozostawały śnieżnobiałą ozdobą? Jest na to kilka sposobów. Należy zacząć od podstaw. Piękne zęby to zdrowe zęby, bez ubytków próchnicowych i luk. – Jeżeli mamy wyleczone wszystkie zęby, możemy upiększyć swój uśmiech metodą wybielania – mówi dr n.med. Kacper Koryzna z Kliniki Implantologii i Stomatologii Koryzny. – Istnieją na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to zabieg gabinetowy. Podczas jednej wizyty jesteśmy w stanie wybielić wszystkie zęby. Wystarczy godzinna sesja, aby pacjent wyszedł z dużo bielszym uśmiechem. Drugą propozycją jest metoda nakładkowa. Pacjent dostaje nakładki razem ze specjalnym żelem, które aplikuje sobie na noc. Taka metoda trwa ok. tygodnia i realizujemy ją samodzielnie.

Aby efektami cieszyć się jak najdłużej, powinniśmy z mycia zębów uczynić wyjątkowy rytuał. Szczotkowanie to czynność, którą musimy wykonać przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej ok. 20 min po każdym posiłku. Szybkie, koliste ruchy szczoteczką i cierpliwość w docieraniu do trudno dostępnych miejsc, to podstawa udanego szczotkowania. Żeby pozbyć się resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych, warto zaopatrzyć się w nić dentystyczną. – Licówki bądź korony ceramiczne, to kolejny sposób na wykreowanie pięknego uśmiechu – opowiada dr Kacper Koryzna. – Polecane szczególnie w momencie, kiedy wybielanie jest nie do końca skuteczne. Dla osiągnięcia stałego rezultatu rekomendujemy licówki lub korony pełnoceramiczne. Dzięki technologii komputerowej CAD-CAM jesteśmy w stanie wykonać je podczas zaledwie jednej wizyty. Kreujemy upragniony kształt i kolor zęba. Co najważniejsze, nawet w przypadku zastosowania bardzo jasnej porcelany nie musimy martwić się o przebarwienia. Nie ma szans, by kolor zęba uległ zmianie. Oczywiście istnieją samodzielne metody odświeżania bieli uśmiechu, ale trzeba pamiętać, że wyniki będą dużo słabsze. Preparaty powszechnie dostępne w drogeriach zawierają substancje o niskim stężeniu, dlatego często nie przynoszą pożądanego rezultatu. Bądźmy ostrożni! Niewłaściwe lub zbyt częste ich stosowanie może uszkodzić szkliwo lub przyczynić się do pogłębienia ubytków. Najlepiej udać się na konsultacje do kliniki.

Mamy też pewną propozycję dla osób lubiących się w ekstrawagancji. Wiosenny uśmiech możemy uczynić intrygującym przez zastsowanie specjalnej biżuterii. Spośród wielu modeli wykonanych z żółtego lub białego złota, ozdobionych szlachetnymi kamieniami, każdy zainteresowany wybierze coś dla siebie. Co istotne, nakładanie ozdób na zęby nie niszczy ich struktury. Fantazyjny efekt gwarantowany.

Wiosna to wyjątkowo radosna pora roku. Dłuższe słoneczne dni i natura budząca się do życia powodują w nas uczucie szczęścia, odzwierciedlające się na naszych twarzach. Atmosfera sprzyja, by zarażać innych uśmiechem. Istnieje szereg powodów, dla których należy to robić. Częste śmianie się dotlenia organizm, rozładowuje stres, a nawet pozytywnie wpływa na naszą urodę. Śmiejące się usta czynią twarz młodszą i pogodniejszą. Bogatsi w wiedzę możemy teraz przystąpić do wyboru odpowiedniej dla siebie metody na wykreowanie największego atrybutu naszej urody.

Pełen tekst na:

http://issuu.com/tomkuc/docs/mm_trendy_04_2015_small/49?e=0/12122243