Kosmetyka stomatologiczna w Szczecińskiej Klinice Koryzna

Licówki zębów to nie tylko poprawa estetyki zęba

Czym są licówki zębowe

Licówki zębowe są idealnym sposobem na poprawienie estetyki naturalnego uśmiechu, dlatego tak często wykonuje się je w celu ukrycia niedoskonałości zębów powstałych zarówno w sposób naturalny jak i w wyniku wypadku gdy ząb został złamany. Licówki z wyglądu przypominają bardzo cienkie płatki, które przymocowuje się do przedniej części zęba (lica), stąd też pochodzi ich nazwa „licówki”.

Licówki zębowe przymocowuje się do zębów w trakcie zabiegu o bardzo niskiej inwazyjności stąd cieszy się on również dużym zainteresowaniem wśród osób nie specjalnie lubiących wizyty u stomatologa. Dzisiaj licówki stały się już „standardowym zabiegiem”, który w bardzo szybki sposób jest w stanie odmienić wygląd zębów.

Zabieg nałożenia na zęby licówek oprócz niskiej inwazyjności charakteryzuje się również, krótkim czasem wizyty dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii dostępnej w urządzeniach CEREC

Zalety licówek zębowych

Licówki zębów to nie tylko poprawa estetyczna kształtu zębów, ale również poprawa koloru, zmniejszenie szpar miedzy zębami oraz korekta położenia zębów w całym łuku zębowym. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą:

  • rozjaśnić ząb lub ukryć przebarwienia,
  • poszerzyć zęby w celu likwidacji szpar międzyzębowych
  • delikatnie skorygować stłoczenie lub skręcenie zębów
  • zakryć mało estetyczne bruzdy
  • ukryć pęknięcia lub częściowe ukruszenia zębów

Przy zdecydowaniu się na nałożenie licówki należy pamiętać o przeciwwskazaniach takich jak choroby/ infekcje dziąseł, próchnica czy mocne wady zgryzu.

Jak wygląda zabieg założenia licówek

Licówki w Szczecińskiej klinice można założyć już podczas jednej wizyty. Dawniej w tym celu potrzebne były dwie wizyty, które wiązały się z okresem oczekiwania na gotowe płytki. Obecnie dzięki urządzeniu CEREC wszystkie czynności są wykonywane na miejscu podczas jednej, krótkiej wizyty. Starsza metoda polegająca na pobieraniu wycisku zęba zastąpiona została cyfrowym skanem, który pozwala na precyzyjniejszą korektę.

https://koryznaclinic.com/oferta/protetyka-3d/

Zobacz również

Implanty zębów Szczecin Zachodniopomorskie

Implanty zębów

Najwyższej jakości implanty zębów w Szczecinie to najlepszy zamiennik utraconych zębów

Korony zębowe

Korony zębowe

Korony zębowe pomagają odbudować utracone uzębienie. Znakomicie pomagają w rekonstrukcji uszkodzonych zębów

stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Poznaj pełną ofertę Koryzna Clinic – gabinetu stomatologicznego w Szczecinie