Kosmetyka stomatologiczna w Szczecińskiej Klinice Koryzna

Przebarwienia, zębów - poznaj przyczyny i sposoby radzenia sobie z przebarwieniami

Przebarwienia zębów – czynniki zewnętrzne i wewnętrzne

Istnieje wiele elementów wpływających na powstawanie przebarwień na zębach. Kolor zębów może ulegać zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak palenie papierosów, picie kawy czy herbaty oraz wewnętrznych, wywołanych przez chorobę.
Każda osoba ze względu na prowadzony styl życia, grubość szkliwa czy zębiny może mieć nieco inny odcień zębów. W dużym stopniu możemy kontrolować spożywanie wybranych produktów, które mają duży wpływ na powstawanie przebarwień, to w przypadku choroby warto udać się o opinie do lekarza.
Osoby borykające się z problemem tarczycy mogą być częściej narażone na powstawanie przebarwień. W zależności o przebiegu i rodzaju choroby, zęby mogą ulec przebarwieniu na kolor szary, brązowy czy nawet zielony. Każda niepokojąca nas zmiana koloru zęba powinna być skonsultowana ze stomatologiem, ponieważ może nieść ze sobą powikłania.

Jak szybko pozbyć się przebarwień zębów?

Jednym z najczęściej wybieranych przez pacjentów sposobów na pozbycie się przebarwień jest scalling czy piaskowanie. Zabiegi te oprócz dużej skuteczności charakteryzują się znikomym poziomem bólu. Scalling i piaskowanie to nie jedyne metody pozwalające pozbyć się przebarwień. Osoby, które nie lubią uczucia „szczypania” spowodowanego przez uderzanie ziarenek o dziąsła w trakcie zabiegu piaskowania mogą być zainteresowane nakładkami wybielającymi. Nakładki są bardzo wygodnym sposobem pozwalającym wybielić zęby, stosuje się je najczęściej na noc. Jednak tutaj warto pamiętać niektóre środki zawarte w nakładkach oraz paskach wybielających mogą powodować kruchość zębów.
Licówki zębów z powodzeniem są stosowane w celu poprawienia nie tylko kształtu ale i koloru zębów. Licówki bardzo dobrze maskują przebarwienia oraz sprawiają że nasz uśmiech na długo pozostanie biały i równy. W naszej klinice w Szczecinie, od wielu lat oferujemy licówki zębów wykonywane już podczas jednej wizyty z wykorzystaniem urządzenia CEREC.

Zobacz również

Implanty zębów Szczecin Zachodniopomorskie

Implanty zębów

Najwyższej jakości implanty zębów w Szczecinie to najlepszy zamiennik utraconych zębów

Korony zębowe

Korony zębowe

Korony zębowe pomagają odbudować utracone uzębienie. Znakomicie pomagają w rekonstrukcji uszkodzonych zębów

stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Poznaj pełną ofertę Koryzna Clinic – gabinetu stomatologicznego w Szczecinie