Usługi stomatologiczne w Szczecinie

Koryzna Clinic oferuje Państwu szeroki wachlarz usług stomatologicznych. Zajmujemy się niemal wszystkimi dziedzinami stomatologii i implantologii. W ramach naszej oferty znajdują się następujące, poniższe usługi.

Diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka w stomatologii pozwala rozpoznać choroby, którymi została dotknięta jama ustna pacjenta. W ramach diagnostyki stomatologicznej przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, badanie tkanek twardych zęba, badanie stanu dziąseł czy badanie przyzębia.

Implanty zębów

Czasami konieczne okazuje się założenie specjalnych wypełnień do zębów. Implantologia to dziedzina, w ramach której zajmujemy się świadczeniem pomocy z zakresu odbudowy zęba za pomocą sztucznej substancji, która cechuje się niemalże takimi samymi właściwościami, jakby się miało własne uzębienie.

Stomatologia zachowawcza

Profilaktyka jest tak samo ważna, jak leczenie schorzeń uzębienia. Stomatologia zachowawcza, którą również zajmujemy się w naszym gabinecie, pomaga w unikaniu chorób związanych z zębami i dziąsłami. W tym celu zajmujemy się między innymi kosmetyczną odbudową złamanego zęba lub leczeniem kanałowym.

Chirurgia szczękowa

W ramach działalności naszego gabinetu stomatologicznego świadczenia prowadzi również chirurg szczękowy. Zajmuje się on między innymi resekcją korzenia, usuwaniem zębów zatrzymanych czy podnoszeniem zatoki – metodą otwartą i zamkniętą. Dodatkowo może również przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu.

Stomatologia estetyczna

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej sprawiają, że pacjent zyskuje pełne zadowolenie ze swojego uśmiechu. W ofercie stomatologii estetycznej posiadamy licówki porcelanowe, korony pełnoceramiczne wykonywane podczas jednej wizyty oraz wypełnienia Inlay / Onlay.

Protetyka stomatologiczna 3D

W ofercie protetycznej posiadamy uzupełnianie brakujących zębów u pacjentów, dzięki czemu przywrócone zostają funkcje żucia. W ofercie uzupełnień protetycznych oferujemy korony i mosty zębowe, protezy elastyczne i szkieletowe oraz protetyka na implantach.

Podniesienie zatoki

Jest to niezwykle pomocne w wszczepieniu implantu, gdy jest niewystarczająco dużo miejsca. Podniesienie zatoki można wykonać metoda zamkniętą lub otwartą. Zabieg polega na miejscowym znieczuleniu, a następnie oddziela błonę śluzową od jamy ustnej od kości. Często zabieg ten może być wykonany przy okazji wszczepienia implantu.

Leczenie paradontozy

Nasz gabinet stomatologiczny prowadzi również działania z zakresu, jakim jest leczenie paradontozy. Zapraszamy na zapoznanie się z podstroną, gdzie dowiecie się Państwo, co to jest za schorzenie, a także jak wygląda przebieg jego leczenia. Ponadto można się dowiedzieć kilku kwestii o jej rozwoju i negatywnym wpływie na zdrowie uzębienia.

Rekonstrukcja kości

Działanie to przeprowadza się w przypadku utraconego zęba lub większej części uzębienia. Rekonstrukcja kości pozwala na stworzenie podstawy do wszczepienia implantu, który będzie zarówno funkcjonował, jak i wyglądał jak naturalny ząb. W ramach naszej działalności zabieg prowadzimy przy użyciu bloków wykonanych w technologii 3D.