Profesjonalna frezarka cyfrowa w gabinecie stomatologicznym

Co warto wiedzieć o mostach zębowych

Nowe zęby w jeden dzień

Mosty zębowe to uzupełnienia protetyczne, które odtwarzają brakujący ząb lub kilka zębów. Most protetyczny skład się sekcji bocznych osadzonych na naturalnych zębach lub implantach oraz z sekcji środkowej zastępującej ubytek.

Rodzaje mostów zębowych

W zależności od materiału, z którego został stworzony most zębowy można wyróżnić trzy najczęściej spotykane rodzaje.

Mosty pełnoceramiczne

Mosty pełnoceramiczne, które cechują się niezwykle wysoką estetyką oraz wytrzymałością. Zastosowany materiał przepuszcza światło w stopniu niemal identycznym jak naturalny ząb. Mosty pełnoceramiczne nie mają w swojej budowie żadnych elementów metalowych.

Mosty porcelanowe

Mosty porcelanowe są połączeniem twardego stopu metalu oraz porcelany. Ten rodzaj uzupełnienia protetycznego wciąż jest spotykany w ofercie stomatologicznej. W przypadku osób uczulonych na metale nieszlachetne stosuje się mosty protetyczne na podbudowie ze stopu złota.

Mosty tymczasowe

Mosty tymczasowe w Koryzna Clinik są przeszłością. W naszej Szczecińskiej klinice stomatologicznej dzięki wykorzystaniu nowoczesnego systemu CEREC do komputerowej protetyki 3D wykonujemy pełnoceramiczne prace protetyczne podczas jednej wizyty. Dzięki temu nasi pacjenci nie muszą czekać około tygodnia na most zębowy. Obecnie system CEREC pozwala maksymalnie skrócić czas zabiegu do jednej nieco ponad godzinnej wizyty.

Ile czasu trwa wykonanie mostu protetycznego?

Tak jak wspomnieliśmy, w naszej klinice stomatologicznej w Szczecinie jest możliwość wykonania mostu zębowego podczas jednej wizyty. Taki sam zabieg w wielu innych gabinetach może zająć nawet trzy wizyty.  podczas pierwszej wizyty wykonuje się badania i przygotowuje zęby,  następnie podczas kolejnej wizyty przymierza się wstępie uformowany most zębowy w celu naniesienia poprawek, a dopiero podczas trzeciej wizyty cementuje się most zębowy na stałe.

Zobacz również

Implanty zębów Szczecin Zachodniopomorskie

Implanty zębów

Najwyższej jakości implanty zębów w Szczecinie to najlepszy zamiennik utraconych zębów

Korony zębowe

Korony zębowe

Korony zębowe pomagają odbudować utracone uzębienie. Znakomicie pomagają w rekonstrukcji uszkodzonych zębów

stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Poznaj pełną ofertę Koryzna Clinic – gabinetu stomatologicznego w Szczecinie