Poznaj wyposażenie naszego Gabinetu Stomatologicznego

Przyczyny utraty zębów mogą być różne – ekstrakcje zębów, urazy, wypadki komunikacyjne, wrodzone braki w uzębieniu. Powstają wówczas trudności w spożywaniu pokarmów. Pojawiają się także problemy natury estetycznej. Pamiętajmy, że po leczeniu protetycznym wraca prawidłowa funkcja narządu żucia oraz nieskrępowany uśmiech Pacjenta.

CEREC - KOMPUTEROWA PROTETYKA 3D

System Cerec CAD/CAM to najnowsza technologia na świecie umożliwiająca wykonanie pełnoceramicznych prac protetycznych podczas jednej wizyty. Dotychczasowe metody rekonstrukcji uzębienia polegały na pobieraniu od pacjenta wycisków, które nie były przyjemnym etapem, wysyłaniu ich do laboratorium, przymiarkach, wykonaniu tymczasowych zębów. Średni czas przygotowania ostatecznej pracy to około tygodnia. Dziś Cerec umożliwia odbudowę pełnoceramicznych koron, mostów, licówek, inlay, onaly(to odtworzenie w ceramice mocno zniszczonego zęba bez potrzeby wykonania korony, natomist inlay to wklejenie porcelanowej plomby) poprzez pobranie cyfrowego wycisku, zaprojektowanie odbudowy , wycięcie gotowej pracy w obrabiarce numerycznej i zacementowanie podczas jednej godzinnej wizyty w gabinecie.

Największe zalety to idealna precyzja z dokładnością 19 μm umożliwiająca idealne dopasowanie pracy zarówno na zębie własnym jak i na implancie. Niezależne badania naukowe przeprowadzone na całym świecie wykazały że trwałość prac wykonana w systemie Cerec jest tka sama jak prace protetyczne na złocie.

Postawiłem na najnowszą technologie ponieważ najważniejszy jest dla mnie pacjent i jego 100 % zadowolenie. Odsyłanie pracy do laboratorium często wiązało się z poprawkami które wydłużały czas oczekiwani na właściwy ząb.

Frezarka CEREC do frezowania odbudowy zęba na miejscu w gabinecie
Urządzenie do pomiaru koloru zęba w gabinecie stomatologicznym

EASYSHADE COMACT VITA - KOMPUTEROWY POMIAR KOLORU

Urządzanie służy do komputerowego pomiaru koloru zęba. Zapewnia najszybszy, najprostszy sposób pomiaru odcieni naturalnych zębów w każdych warunkach oświetlenia. Na podstawie wyświetlanych danych możemy idealnie dopasować kolor korony zęba, inely czy oneley który jest istotny do zapewnienia estetycznego naturalnego wyglądu.

X-SMART NOWOCZESNE LECZENIE KANAŁOWE

Najnowszy system do maszynowego opracowania i udrażniania kanałów korzeniowych (X-SMART) oraz system rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych ProTaper. Leczenie kanałowe jest u nas bezbolesne.

Urządzenie endodontyczne X-SMART do leczenia kanałowego w Szczecińskiej klinice stomatologicznej
Stomatologiczny piec do porcelany Programat

PROGRAMAT P310 - PIEC DO PORCELANY

Piec służy do wypalania prac protetycznych otrzymywanych po zaprojektowaniu i wycięciu przez najnowsze urządzenie Cerec. Dzięki takim urządzeniem pacjent na jednej wizycie otrzymuje uzupełnienie pełnoceramiczne bez zbędnych wycisków i przymiarek. Nasza klinka zapewnia kompleksową obsługę na jednej wizycie.

PLUG&PRESS DISPENSER – MIESZALNIK DO MAS WYCISKOWYCH

Masy wyciskowe używane są przy wykonywaniu prac protetycznych, pozwala na stosowanie najnowocześniejszych mas i uzyskanie bardzo precyzyjnych wycisków odwzorowujących stan uzębienia Pacjenta, co jest warunkiem wykonania prawidłowej pracy protetycznej (korony, mostu czy protezy).

PLUG&PRESS DISPENSER – mieszalnik do mas wyciskowych
QUICK-SLEEPER - komputerowy bezbolesny system do znieczuleń

QUICK SLEEPER - KOMPUTEROWY BEZBOLESNY SYSTEM DO ZNIECZULEŃ

Najnowocześniejszy system bezbolesnych znieczuleń. Urządzenie wyposażone w mikroprocesor, który poprzez sterownie prędkością podawania środka znieczulającego, czyni ten zabieg bezbolesnym, precyzyjnym i 100% skutecznym. Przyjazny wygląd końcówki tego aparatu pozwala pozbyć się strachu przed igłą i strzykawką, który towarzyszy konwencjonalnej metodzie znieczuleń. Ponadto aparat ten nie powoduje nieprzyjemnego uczucia „skurczu twarzy”, co pozwala zachować naturalny wygląd pacjenta po leczeniu. Dzięki Quick Sleeperowi 2 wyeliminowaliśmy z naszej kliniki lęk i ból, czyniąc wizyty u nas bezstresowymi.

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA

Kamera wewnątrzustna umożliwia diagnostykę stanu uzębienia. Wizualizacja pozwala łatwo wyjaśnić Pacjentowi, jakie zabiegi są wymagane. Obraz na ekranie monitora demonstruje rzeczywisty stan uzębienia przed leczenie w trakcie oraz efekt końcowy.

STERILCLAVE sterylizacja narzędzi na najwyższym poziomie

STERILCLAVE – STERYLIZACJA

Nasz gabinet spełnia rygorystyczne normy w zakresie sterylizacji i utrzymania higieny. Dbając o bezpieczeństwo pacjentów kładziemy szczególny nacisk na używanie jednorazowych narzędzi i materiałów. Używamy włoskiego autoklawu STERILCLAVE i dzięki temu sterylizacja przeprowadzana jest według europejskich standardów.